Kcm Clinic Jelenia Góra- moje centrum dowodzenia grubasami :)

Kcm Clinic – to klinika , w której pracuje. Można nawet mnie zobaczyć na zdjęciach poradni bariatrycznej, gdy byłam jeszcze grubasem.

a oto opis poradni.

Zapraszam do kontaktu wszystkich zainteresowanych operacja. Numer telefonu także do mnie znajdziecie na dole oraz na stronie www.kcmclinic.pl

 

Nasi specjaliści z doświadczeniem w najlepszych bariatrycznych ośrodkach europejskich wykonują małoinwazyjne laparoskopowe zabiegi zmniejszania żołądka takie jak gastric bypass , gastric sleeve i gastric band.
Chirurgiczne leczenie otyłości
Do leczenia operacyjnego otyłości kwalifikują się chorzy którym klasyczne metody odchudzania nie pomagają, o wskaźniku masy ciała BMI (Body Mass Index) wyższym niż 40 kg/m2 lub 35 kg/m2, jeśli otyłości towarzyszą inne związane choroby (m.in. nadciśnienie oraz cukrzyca).
Skuteczne leczenie wymaga koordynacji internistów, diabetologów, kardiologów oraz specjalistów chirurgii metabolicznej. Chirurgiczne leczenie otyłości zapewnia najwyższą efektywność redukcji masy ciała. Biorąc pod uwagę niską skuteczność terapii behawioralnej i przeszkód związanych z farmakoterapią (efekty uboczne, brak dyscypliny w przyjmowaniu leku), zabieg pozostaje jedyną metodą dla wielu pacjentów. Specjaliści chirurgii laparoskopowej, bariatrycznej i metabolicznej w KCM Clinic, jako nieliczni w Polsce stosują małoinwazyjne techniki laparoskopowe o najwyższej skuteczności, najniższym możliwym stopniu powikłań oraz krótkiej rehabilitacji.
Metody leczenia otyłości:
Laporoskopowy Gastric Bypass
Wskaźnik masy ciała BMI: 40 kg/m2 – 50 kg/m2 (lub od 35 kg/m2 przy powiązanych chorobach). Cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, zgaga i inne pokrewne choroby.
Żołądek zostaje podzielony na dwie części. Mniejsza część – około przełykowa pełni funkcje nowego żołądka i umożliwia spożywanie jedynie niewielkich posiłków. Większa część żołądka produkuje soki trawienne. Podczas zabiegu odtworzona zostaje jest ciągłość z przewodem pokarmowym. Kiedy ujście żołądka jest mniejsze pacjent czuje się szybciej pełny i syty oraz nie odczuwa głodu między posiłkami. Pacjent traci od 50%-70% wagi.
Laparoskopowe rękawowe (mankietowe) wycięcie żołądka (Sleeve Gastrectomy)
Operacja ta polega na laparoskopowym wycięciu niemal 4/5 żołądka z pozostawieniem mankietu wzdłuż krzywizny małej wraz z częścią przedodźwiernikową. Wycięcie znacznej części żołądka wraz z dnem powoduje zmniejszenie wydzielania greliny, a co za tym idzie – obniżenie uczucia głodu. Jest to operacja, która może być wykonana jako jedyna procedura, ale także można ją wykorzystać jako pierwszy etap leczenia u osób z BMI >50 kg/m2 (35-50 kg/m2 przy przeciwwskazaniach do innych zabiegów) w kolejnym etapie można wykonać operacje ominięcia żołądkowo-jelitowego lub wyłączenia żołciowo-trzustkowego. Procedura znacznie zmniejsza ilość przyjmowanego pokarmu i powoduje szybsze poczucie sytości.
Obie procedury wymagąja 3-6 dniowej hospitalizacji. W okresie przed i pooperacyjnym pacjent zobowiązany jest do przestrzegania wyznaczonej diety oraz przyjmowania suplementów, witamin oraz minerałów.
Regulowana Opaska Żołądkowa (Adjustable Silicon Gastric Band)
Została specjalnie zaprojektowana, aby mogła być umieszczona dookoła górnej części żołądka, a następnie wypełniona solą fizjologiczną. Po założeniu metodą laparoskopową opaski, żołądek zostaje podzielony na dwie części: górną i dolną.
Z górnej części powstaje niewielki zbiornik, który umożliwia spożywanie jedynie niewielkich posiłków. Opaska kontroluje wielkość ujścia i szybkość przepływu treści z górnej części żołądka do dolnej. Kiedy ujście jest mniejsze, pacjent czuje się szybciej pełny i syty oraz nie staje się głodny między posiłkami. Podczas zabiegu opaska zostaje połączona z „portem”, który umieszczany jest tuż pod skórą. Dzięki portowi, chirurg jest w stanie w trakcie kontroli pooperacyjnej zmienić wielkość ujścia poprzez dodanie lub odjęcie odpowiedniej ilości soli fizjologicznej. Taka możliwość regulacji pomaga w kontroli utraty wagi.
Rejestracja i informacja tel.790531555