Niebawem wesele mojej przyjaciółki Justynki. Znalazł się partner :)

Niebawem jest wesele , 13 czerwca czyli lada chwila. Suknia juz kupiona, nie miałam nawet jak pisac, tyle się teraz u mnie dzieje 🙂

same cudowne rzeczy , najcudowniejsze. Poznałam miłośc mojego życia- tak mi się wydaje.

Zdjęcie z salonu

IMG_38460279455214

Nie będe narazie zdradzać szczegółów, Ale jestem zakochana z wzajemnością, czuje się piękna, atrakcyjna i niczego mi więcej do szczescia nie trzeba. Schudłam 17 kg. Mam sukienkę na ślub . Justynce też staram się pomagać ile mogę. Nie wiem czy już pisałąm ale spodziewa się bliźniaków 🙂 więc ja jako świadkowa na ślubie musze pomagać, ale też bardzo chcę. Jest moją kochaną , najkochańszą bratnią duszyczką, której mogę wszystko powiedzieć.

Więc o mojej miłości dowiedziałą się jako pierwsza i o tym że bedzie moim partnerem na weselu:)

Juz nie moge sie doczekac wesela:)

Wesele odbedzie sie nad jeziorkiem niedaleko Lubania, bedziemy tam spali do poprawin. Miejsce cudowne. I wogóle wszystko zapowiada się cudownie. Makijż i pazurki Panny młodej będą mojego wykonania.  Jeszcze zostały nam do kupienia butki i coś ładnego na noc poślubną.

Najważniejsze, że będę już wyglądać lepiej w dniu wesela, bo przecież świadkowa z wagą 110 kg to raczej średnio. Wstyd do zdjęć pozować. Szczegolnie że teraz tym bardziej mam dla kogo być piękna. Mój mężczyzna dużo trenuje , żeby dobrze wyglądać, więc nie mogę przy Nim wyglądać jak balon 🙂  W pracy też każdy zauważa moją zmianę. Buzię mam jakby inną i naprawde jest mnie mniej. Ja tego tak bardzo nie widzę, ale każdy mój kilogram mniej daje mi tyle szczęscia co nowa zabawka dziecku.

Na koniec napisze tylko tyle , że polecam każdemu tą operację. Po co utrudniać sobie życie dietami i męczeniem się , skoro można troszkę pojśc na łatwiznę i sobie pomóc w inny sosób.

🙂

ByPass żołądkowy lub opaska żołądkowa jaka jest różnica ?? SZCZĘŚLIWA !! <3

Jestem Szczęśliwa.

Czuje się fantastycznie

Zaczełam jeść kaszunie i kleikunie, co prawda bardzo wodniste. Czuje sie jak niemowlak, któremu sie wprowadza wszystko na próbę , po jednej łyżeczce i obserwuje swój organizm czy się nic złego nie dzieje. Narazie zmieszczam tylko  jakieś 30-50 ml , bo boje się jeść więcej. Jakoś w głowie mam obawę przed rozklejeniem żołądka. Ale przecież byłam w rękach Mistrza Grzesia Kowalskiego , więc w czym obawy??? Jak to w czym, oczywiście jak każdy człowiek, ktory chociaż trochę kuma komputer i śmiganie przez inetrnet naczytałam sie rożnych głupot, że komuś tam puściły szwy i wogóle. …koniec czytania z „encyklopedii” Google !! tam piszą bzdury

Schudłam 12 kg. Minął niecały miesiąc.

A często ludzie mnie pytają dlaczego nie chciałam założyc sobie opaski tylko od razu takie radykalne cięcie żołądka. Z Bypassem jest troszkę inaczej. Nie chce mi się opowiadać, więc skorzystałam z mojego wroga brata google i wklejam artykuł ze strony www.poradnikzdrowie.pl

Bypass żołądkowy a odchudzanie. Na czym polega ta operacja bariatryczna?

 
 
41 komentarze
Autor: ap
 

By-pass żołądkowy to najpopularniejsza operacja bariatryczna w USA. By-pass żołądkowy tak modyfikuje przewód pokarmowy, że czas efektywnego trawienia i wchłaniania ulega znacznemu skróceniu, co wzmacnia  efekt odchudzania. By-pass żołądkowy – ile kosztuje, na czym polega i jak przebiega ta operacja bariatryczna?

 

 

By-pass żołądkowy (Roux-en-Y Gastric Bypas – RNY) to operacja bariatryczna, którą stosuje się u pacjentów, u których tradycyjne odchudzanie nie dało żadnych efektów. By-pass żołądkowy jest skuteczny – utrata nadmiaru masy ciała w ciągu 6-12 miesięcy od operacji waha się od 65 do aż 85 procent. Operacja ta podlega refundacji, ale w większości ośrodków czas oczekiwania jest długi. Koszt by-passu żołądkowego to 15-24 tysiące złotych.

By-pass żołądkowy: dla kogo?

Najważniejsze wskazania i kryteria wykonania zabiegu chirurgicznego leczenia otyłości:

 • BMI>40
 • BMI>35 jeśli współistnieją choroby towarzyszące otyłości, jak: cukrzyca, nadciśnienie, zespół bezechów sennych, inne
 • nieudane próby odchudzania innymi metodami niż chirugiczne
 • problemy zdrowotne zależne od otyłości;
 • wiek 18-65;
 • brak współistniejących chorób psychicznych (depresja nie jest przeciwskazaniem do zabiegu)

By-pass żołądkowy dobrze sprawdza się u otyłych pacjentów z zaburzeniami takimi jak skłonność do niekontrolowanego obżarstwa (Binge Eating) oraz dla pożeraczy słodyczy (Sweet Eaters).

By-pass żołądkowy: jak to działa?

By-pass żołądka polega na przecięciu żołądka w celu wytworzenia z niego małego zbiornika. Zbiornik ten następnie zszywa się z pętlą jelita cienkiego. W ten sposób uzyskuje się dwojaki efekt leczniczy. Zmniejszony żołądek uniemożliwia niepohamowane jedzenie, a pokarm wpada bezpośrednio do jelita cienkiego, omijając dwunastnicę i około 150 cm jelita czczego, co wydatnie skraca efektywny czas trawienia i wchłaniania. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle nieco ponad dwie godziny.

By-pass-żołądkowy: po operacji

Po zabiegu przez kilka dni należy pozostać w szpitalu, do normalnej aktywności można powrócić po kilku tygodniach. Po zabiegu podaje się środki przeciwbólowe. Już w dniu operacji pacjent powinien zacząć siadać. Zwykle w pierwszej dobie po zabiegu wykonuje się zdjęcie RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego z kontrastem, by ocenić efekty leczenia.Po operacji pacjent musi zmienić swoje nawyki żywieniowe. Przez pierwsze 2 tygodnie zalecana jest dieta płynna lub miksowana, dopiero później można stopniowo wprowadzić pokarmy stałe.

Bypass żołądkowy: zalety

 • silna kontrola ilości przyjmowanego jedzenia
 • efekt zmniejszenia wchłaniania
 • odwracalna w przypadku powikłań, jednak traktowana jako operacja na stałe

Bypass żołądkowy: wady

 • może dojść do przerwania staplera,
 • może dojść do zwężenia lub zablokowania połączenia pomiędzy żołądkiem a jelitem
 • wymaga ścisłego przestrzegania diety
 • może dojść do wymiotów, jeżeli jedzenie nie jest dokładnie przeżuwane lub jedzone za szybko
 • jest duże ryzyko wystąpienia zespołu przeciążenia cukrem
 • konieczność przyjmowania do końca życia dodatkowych witamin i mikroelementów
 • duże zmiany w anatomii

By-pass żołądkowy: korzyści

 • uregulowanie zaburzeń lipidowych u 70 procent pacjentów
 • obniżenie ciśnienia tętniczego do wartości prawidłowych u 70 procent pacjentów
 • ustąpienie objawów zespołu bezdechu sennego
 • normalizacja glikemii u chorych z cukrzycą typu 2 – prawie 90 procent chorych nie wymaga już stosowania insuliny
 • objawy refluksowej choroby żołądkowo-przełykowej ustępują u prawie wszystkich pacjentów
 • ból kręgosłupa i ból stawów kończyn dolnych u chorych z chorobą zwyrodnieniową stawów jest mniejszy

By-pass żołądkowy: powikłania

Przy zabiegu laparoskopowym całkowite ryzyko powikłań okołooperacyjnych wynosi 7 procent, a w przypadku operacji klasycznej – 14,5 procenta. Ryzyko zgonu po tego typu operacji nie przekracza 1 procenta. Najczęstsze powikłanie operacji to:

 • infekcja ran pooperacyjnych
 • krwawienie z miejsca odcięcia fragmentu żołądka
 • nieszczelność i przeciek w miejscu odcięcia fragmentu żołądka
 • zwężenie zespolenia żołądkowo-jelitowego
 • uszkodzenie śledziony wymagające jej usunięcia
 • zapalenie płuc/niewydolność oddechowa
 • niewydolność nerek wymagająca dializoterapii
 • niewydolność układu krążenia/ zawał serca
 • zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych, zatorowość płucna
 • przepuklina w bliźnie pooperacyjnej (ryzyko wzrasta w przypadku operacji sposobem klasycznym)
 • niedobory witamin i składników odżywczych
 • pooperacyjna depresja.

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/otylosc/bypass-zoladkowy-odchudzanie-na-czym-polega-ta-operacja-bariatryczna_41307.html

 
Jest jeszcze jedna metoda czyli opaska, którą się zakłada na żołądek
 

Opaska żołądkowa: operacja bariatryczna ułatwiająca odchudzanie. Jak działa opaska żołądkowa?

 
 
 
Autor: ap
 

Opaska żołądkowa przewęża niesymetrycznie żołądek tak, że zaczyna on swym kształtem przypominać klepsydrę. Założenie regulowanej opaski żołądkowej należy dziś do podstawowych zabiegów bariatrycznych. Ile kosztuje założenie opaski żołądkowej, kto może poddać się temu zabiegowi i jak działa opaska żołądkowa?

 

Opaska żołądkowa regulowana (Adjustable Gastric Band) to operacja bariatryczna wykonywana od połowy lat 80. zeszłego stulecia. Dzięki opasce żołądkowej można uzyskać w ciągu 2 lat spadek masy ciała wynoszący 50-60 procent nadwagi.

Opaska żołądkowa nie jest zalecana pacjentom, którzy nie są w stanie regularnie pojawiać się na wizytach kontrolnych. Opaska żołądkowa nie sprawdza się też u około 20 procent otyłych pacjentów, przede wszystkim u zjadaczy słodyczy, którzy przyjmując wysokokaloryczne płynne lub półpłynne pokarmy świetnie unikają ograniczeń nakładanych przez opaskę. Koszt założenia opaski to 15–20 tysięcy złotych.

Opaska żołądkowa: jak działa?

Opaska składa się z części opasającej żołądek, wyposażonej w balonik zaciskający się pod wpływem napełniania specjalnym płynem, portu umieszczonego pod skórą, przez który można regulować ilość płynu w opasce oraz przewodu łączącego opaskę z portem. W zależności od stopnia zaciśnięcia opaski możesz przyjmować mniej lub więcej jedzenia – pozwala to regulować tempo odchudzania. Uwaga: zbyt częste zmiany siły ucisku mogą doprowadzić do przerośnięcia opaski przez ścianki żołądka i ponowny przyrost masy ciała.

Opaska żołądkowa: dla kogo?

Najważniejsze wskazania i kryteria wykonania zabiegu chirurgicznego leczenia otyłości:

 • BMI>40
 • BMI>35 jeśli współistnieją choroby towarzyszące otyłości, jak: cukrzyca, nadciśnienie, zespół bezechów sennych, inne
 • nieudane próby odchudzania innymi metodami niż chirugiczne
 • problemy zdrowotne zależne od otyłości;
 • wiek 18-65;
 • brak współistniejących chorób psychicznych (depresja nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu)

Opaska żołądkowa: przebieg zabiegu

Opaskę żołądkową zakłada się w znieczuleniu ogólnym – operacja trwa około 90 minut. Po operacji choremu podaje się środki przeciwbólowe, jeszcze w dniu operacji pacjent powinien zacząć siadać. Konieczny jest kilkudniowy pobyt w szpitalu, do normalnej aktywności wraca się po kilku tygodniach. W pierwszej dobie po zabiegu wykonuje się zwykle RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego ze środkiem cieniującym w celu oceny efektu leczenia.

Opaska do czasu wygojenia się ran pooperacyjnych pozostaje pusta, dopiero w czasie pierwszej wizyty kontrolnej następuje jej częściowe wypełnienie i od tego momentu pacjent przechodzi na ustaloną z lekarzem dietę. W ciągu pierwszego roku zwykle regulacja napełnienia opaski konieczna jest 4-6 razy.

Opaska żołądkowa: wizyty kontrolne

Opaska żołądkowa wiąże się z koniecznością regularnych wizyt kontrolnych, podczas których lekarz:

 • kontroluje masę ciała
 • koryguje nawyki żywieniowe
 • dokonuje uzupełnienia opaski solą fizjologiczną dla uzyskania optymalnego efektu utraty masy ciała.

Zwykle pierwsza wizyta kontrolna ma miejsce 4-6 tygodni po operacji, kolejne planowane są co 3 miesiące przez pierwsze 2 lata, potem co pół roku. Pacjenci, którzy unikają wizyt kontrolnych nie mogą liczyć na zadowalające efekty założenia opaski żołądkowej.

Kiedy opaska żołądkowa dobrze spełnia swoje zadanie?

 • gdy spadek wagi ciała w tygodniu wynosi 0,5-1 kg
 • gdy masz uczucie sytości pomiędzy posiłkami
 • gdy dobrze tolerujesz różne rodzaje pokarmu
 • gdy nie odczuwasz z jej powodu żadnych nieprzyjemnych dolegliwości

Opaska żołądkowa: wady

 • wymaga ścisłego przestrzegania diety
 • nie ma zmniejsza ilości przyswajanego pokarmu
 • często powoduje wymioty jeżeli nie przeżuwasz dokładnie, jesz za szybko lub za dużo
 • może wrosnąć w żołądek lub przerosnąć przez ściany żołądka, co powoduje konieczność kolejnej operacji
 • górna część żołądka może ulec powiększeniu przez co wzrasta waga ciała – konieczna jest ponowna operacja

Opaska żołądkowa: zalety

 • prosta i relatywnie bezpieczna metoda
 • nieliczne poważne komplikacje
 • wykonywana bez otwierania lub usuwania jakiejkolwiek części przewodu pokarmowego
 • bez zmian w anatomii żołądka
 • całkowicie odwracalna
 • jeżeli zakładana laparoskopowo to szybka rekonwalescencja po

Opaska żołądkowa: powikłania

 • infekcja ran pooperacyjnych
 • krwawienie
 • przemieszczenie się opaski
 • tworzenie się odleżyn w okolicy opaski i przedziurawienie ściany żołądka
 • samoistne opróżnienie mankietu
 • niepożądane powiększenie zbiornika pokarmowego powyżej opaski
 • zablokowanie pasażu pokarmu przez mankiet
 • rozwój refluksowej choroby żołądkowo-jelitowej
 • depresja pooperacyjna.

Najpoważniejszym, ale i bardzo rzadkim – 1/2000 przypadków – powikłaniem  po założeniu opaski jest śmierć.

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/otylosc/opaska-zoladkowa-operacja-bariatryczna-ulatwiajaca-odchudzanie-jak-dzi_41309.html

Tak więc wolałam nie ponosić większego ryzyka, zaufałam swojemu lekarzowi a zarazem koledze z pracy i postanowiłam wyciąc zoladek.
jestem najszesliwsza na swiecie.
Synusie do mnie mówią- MAMUSIA TY SIĘ DOPOERO UCZYSZ JESC.  Zauważają że chudne i to się dla mnie liczy najbardziej :):):):):):):):):):):):)
 

majówka

A ja umieram w domu 🙂

żartuje . Czuje się juz dobrze. Pierwsze kilka kg za mną. No ale na wodzie to nic dziwnego.

W poprzedniej diecie, którą opublikowałam jest troszkę inaczej niż mi doktor kazał. Dużo tez czytam na internecie i czesto w dietach jest tak , że wprowadza sie jedzenie niemalże odrazu po operacji. Ja tam ufam Doktorowi i robie tak jak on m i kazal.

Dopiero po dwóch tygodniach mogę wprowadzac jakieś kaszki wodne i kleiki.

Narazie przez kilka dni  mpoje chłopaki sa u swojego taty i dziadków   🙁 tak strasznie za nimi tesknie. Ale nie moglabym latac po schodach nawet na zakupy bo mieszkam na ostatnim pietrze, nie moge narazie robic jakiś męczących zadań, więc tylko odpoczywam, zdrowie najwazniejsze. Nie chciałabym żeby mi się zołądek rozkleił. Wtedy by nie było za wesoło. Także musze uważać na siebie bardzo. Zwolnienia lekarskiego dostałam dwa tygodnie. Doktor mówił że tyle wystarczy. Więc akurat jak zacznę wprowadzac jedzonko jakieś normalniejsze to nabiore troszke sił, bo słaba jestem bardzo.

jest weekend majowy a ja sama w domu…..nie moge nawet nigdzie zbytnio wychodzić….moze na jakiś spacerek potem pojde , zeby chociaz swieżego powietrza troszkę dostać.

A tak wogóle to umieram ze szczescia !!!!!!!!!! że jest to juz za mną i że zaczełam nowe życie. Co tam, że pije samą wodę przez dwa tygodnie, co tam że troche kręci mi się w głowie. Ale za niedługo o tym zapomnę i będe najszczęśliwszą osobą na świecie.

odpoczywam….