WAGA 63 I NADAL SPADA

MYŚLAŁAM ,ŻE JUŻ KOŃCZĘ CHUDNIĘCIE ….ALE NIE, NADAL WAGA SPADA.  JEM CIĄGLE TAK SAMO MALUTKO…..A MOŻE I MNIEJ ?? NIE WIEM CZY TO SIEDZI W GŁOWIE, CZY ORGANIZM SIĘ ZAADOPTOWAŁ ???? NIE CHCE POPADAĆ W JAKĄŚ PARANOJE,  ALE ŁAPIE SIĘ CZĘSTO NA TYM ,ŻE JEM ZA MAŁO. STARAM SIĘ PILNOWAĆ REGULARNOŚCI  ALE ZJEM DWA KĘSY I KONIEC . I RACJA JEST ŻE APETYT ROŚNIE W MIARĘ JEDZENIA, ZACZĘŁAM BIEGAĆ !!!! 🙂 I NAWET DOBRZE MI IDZIE OKOŁO 7 KM . TERAZ KILKA DNI PRZERWY BO TECHNICZNIE NIE MAM SIĘ JAK WYRWAĆ. j MA DRUGIE ZMIANY A JA ZANIM WRÓCĘ Z PRACY Z CHŁOPAKAMI TO JEST JUŻ PO 17 A POTEM WIADOMO NIE MOGĘ ICH ZOSTAWIĆ SAMYCH W DOMU.a RANO TO MUSIAŁABYM WSTAĆ O 4 !! omg PO MOIM TRUPIE: )

CZEKAM NA SOBOTĘ :)WTEDY POBIEGAM. FAJNE TO JEST I DAJE DUŻO SZCZĘŚCIA . I WIEM ,ŻE ROBIĘ TO DLA WŁASNEGO ZDROWIA I URODY

12717813_1550556838587654_5457042657144001137_n

12662456_1550556881920983_2974858906667527961_n

OSTATNIO JEDNA MAMA W ZERÓWCE PATRZY NA MNIE I PATRZY, PODCHODZĘ BLIŻEJ I JEJ PYTAM CZY COŚ SIĘ STAŁO ,ŻE TAK PATRZY CZY NIE ROZMAZAŁ MI SIĘ MAKIJAŻ 🙂 HIHIH A TA PANI POROSTU MNIE NIE POZNAŁA. MÓWI ,ŻE POZNAŁA PO MAKIJAŻU 🙂

 

CZY MACIE JAKIEŚ PYTANKA DO MNIE CO DO OPERACJI ???? NA FANPAGE DOSTAJE DUŻO WIADOMOŚCI . ZAWSZE STARAM SIĘ ODPISAĆ. A MOŻE CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ COŚ JESZCZE, COŚ O CZYM MOGŁABYM NAPISAĆ ,ŻEBY POMOGŁO W PODJĘCIU DECYZJI ???

 

ŚCISKAM WAS MOCNO

MOŻE NIEBAWEM NAGRAM JAKIŚ FILM DLA WAS

 

Rozstępy po schudnięciu. Obwisła skóra ????

Często pytaja mnie ludzie czy mam rozstępy i co z moja skóra . Skoro schudłam prawie 50 kg to pewnie mi wisi wielki worek na brzuchu i udach i ramionach – wcale nie 🙂 wiadomo, nie jestem jakaś jędrna jak osiemnastolatka , ale jest lepiej dużo niż myślałam 🙂 Lepiej wyglądam teraz niż jak byłam gruba.

Czym są rozstępy i dlaczego nasza skóra często traci jędrność ???

Rozstępy – przyczyny ich powstawania i metody leczenia

Rozstępy są to wrzecionowate czerwone bądź białe pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków, piersi, często też na plecach oraz ramionach i barkach – szczególnie u osób trenujących. Inaczej mówiąc, rozstępy są bliznami. Tak jak blizny, zbudowane są z tkanki łącznej i mają inną strukturę niż skóra. Przyczyny powstawania rozstępów są bardzo różne. Warto je znać i wiedzieć, jak leczyć tę przypadłość.

SPIS TREŚCI:

1. Przyczyny powstawania rozstępów

2. Metody leczenia rozstępów

1.Przyczyny powstawania rozstępów

Tendencja do powstawania rozstępów zazwyczaj jest dziedziczna. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli babka bądź matka posiadały rozstępy, to córka także będzie się z nimi zmagała. Taka przypadłość najczęściej może się ujawnić podczas okresu dojrzewania, kiedy ciało szybko się rozwija.

Można dodatkowo wyróżnić dwa mechanizmy, które powodują powstawanie rozstępów: hormonalny i mechaniczny. Zmiany hormonalne takie jak ciąża, leki sterydowe oraz antykoncepcja hormonalna wpływają na pojawianie się rozstępów. Dochodzi wtedy do zaburzeń w funkcjonowaniu fibroblastów, które są spowodowane zwiększonym poziomem kortyzolu (hormonu stresu) w organizmie.

Fibroblasty odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny. Podczas zaburzeń fibroblasty produkują włókna kolagenu i elastyny o mniejszej podatności na rozciąganie. Dlatego podczas rozciągania skóry dochodzi do zerwania sieci włókien. Efektem tego są białe bądź czerwone linie na skórze.

Przyczyną mechaniczną powstawania rozstępów jest najczęściej uprawianie kulturystki. Naskórek staje się cieńszy na skutek rozciągania skóry, co w konsekwencji powoduje utratę ciągłości naskórka. Powstałe ubytki zastępowane są pasmami tkanki łącznej. Powstawanie rozstępów może być także spowodowane niewłaściwą dietą. Jest to najczęściej dieta niskotłuszczowa, która powoduje szybkie chudnięcie, a jej konsekwencją jest efekt jojo. Wahania wagi ciała bardzo zwiększają ryzyko uwidocznienia rozstępów.

2. Metody leczenia rozstępów

Podczas leczenia rozstępów bardzo ważna jest odpowiednia dieta bogata w witaminy oraz makroelementy, zwłaszcza cynk i krzem. Szczególnie cynk wpływa na zmniejszenie się rozstępów, dlatego staraj spożywać się go jak najwięcej. Dodaj do swojej diety orzechy oraz nasiona, a także wątróbkę, zielone warzywa i pomidory.

Oprócz diety także zadbaj odpowiednio o skórę. Codziennie masuj się, szczególnie w miejscach, gdzie występującą rozstępy. Smaruj miejsca z białymi bądź czerwonymi liniami gotowymi kosmetykami na rozstępy dostępnymi w aptece. Możesz też przygotować domową mieszankę.

Do jej wykonania będziesz potrzebowała olejku lawendowego, rumianku i 15 mililitrów olejku z awokado. Całość połącz i wmasuj w rozstępy. Pamiętaj także o nawilżaniu skóry. Aktywność fizyczna, tak samo jak dieta, jest podstawą w zapobieganiu i leczeniu rozstępów.

Ćwiczenia ujędrniają skórę i pozwalają zachować stałą wagę ciała. Aby uporać się z rozstępami, powinnaś ćwiczyć 4 razy w tygodniu. Jeśli domowe sposoby nie pomogą na rozstępy, wybierz jeden z kilku zabiegów, które oferują salony kosmetyczne. Jednym z nich jest mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja polega na złuszczeniu wierzchniej warstwy skóry specjalnym aparatem. Zabieg regeneruje i uelastycznia skórę. Dzięki mikrodermabrazji skóra jest pobudzona do produkcji elastyny i kolagenu. Aby zobaczyć efekty tego zabiegu, trzeba poddać się mu w kilku sesjach.

Innym zabiegiem na rozstępy jest mezoterapia. Mezoterapia to zastrzyki z substancji stymulujących regenerację uszkodzonej skóry. Zastrzyki są aplikowane w miejscu pęknięć na skórze. Ten zabieg poleca się łączyć z peelingiem chemicznym z kwasem glinkowym. Peeling ujednolica koloryt skóry oraz wygładza rozstępy. Kwas zmniejsza grubość warstwy rogowej i pobudza produkcję nowych komórek naskórka.

 

Ćwiczenia na rozstępy

Rozstępy pojawiają się na skutek przybrania na wadze lub schudnięcia w krótkim czasie, kiedy skóra rozciąga się ponad normę. Jakie są sposoby na rozstępy? Przede wszystkim warto zadbać o skórę od wewnątrz. Istotne jest nawodnienie organizmu. Dobrym pomysłem jest spożywanie pełnotłustego mleka, które zawiera dużo witamin i minerałów. Szczególnie ważna jest witamina E, która wspomaga regenerację skóry. Inne domowe sposoby na rozstępy to stosowanie balsamów wzmacniających skórę. Ponadto, warto pomyśleć o ćwiczeniach na rozstępy.

Wysiłek fizyczny na rozstępy

Ćwiczenia mają na celu ujędrnienie i napięcie skóry. Które z nich to skuteczny sposób na rozstępy?

  • Brzuszki – rozstępy na brzuchu to powszechny problem, a ćwiczenia pomagają im zapobiec.
  • Wykroki – należy zrobić duży krok i drugim kolanem zbliżyć się do podłogi.
  • Unoszenia nóg – leżąc na brzuchu, należy podnieść wyprostowane nogi około 10 cm ponad podłogę, następnie unieść je pod kątem 45º i opuścić.
  • Nożyce – to sprawdzony sposób na rozstępy.
  • Ćwiczenia na okolice bioder i pośladków – należy położyć się na plecach i unieść jedną nogę w taki sposób, by powstał kąt 90º. Należy wytrzymać w takiej pozycji do czasu, aż w okolicach pośladków pojawi się napięcie. Ćwiczenie należy powtórzyć drugą nogą.

Rozstępy mogą pojawić się nawet u nastolatek, dlatego warto możliwie wcześnie nauczyć się, jak sobie z nimi radzić. Sposoby na rozstępy są różne, ale mają jedną cechę wspólną – wymagają trochę wysiłku. Nie wystarczy wklepywać w skórę balsam i spodziewać się, że zastąpi ćwiczenia. Dopiero połączenie różnych metod daje rezultaty. Właściwa dieta, kosmetyki i umiarkowany wysiłek fizyczny powinny przynieść pożądane efekty, jednak należy pamiętać, że rozstępów nie da się zupełnie pozbyć.

Najlepsze ćwiczenia w walce z rozstępami

W walce z rozstępami bardzo dobrze sprawdzają się ćwiczenia w wodzie. Aqua-aerobik to doskonały sposób nie tylko na odprężenie i redukcję napięcia nerwowego, ale także na zwalczenie brzydkich pręg na udach, pośladkach czy biuście. Ciśnienie wody delikatnie masuje skórę i sprzyja odnowie jej struktur wewnętrznych. Co prawda, już zastałe rozstępy, np. po ciąży i porodzie, trudno jest zlikwidować całkowicie, to jednak regularne ćwiczenia w wodzie pomagają je zmniejszyć.

Na rozstępy dobrym ćwiczeniem są naprzemienne podskoki. Trzeba podnosić dość wysoko nogi na przemian, raz jedną, a raz drugą – najlepiej do wysokości klatki piersiowej. Szybkie podskoki powodują, że skóra na udach jest napięta, naprężona, a wzmacnianie mięśni nóg sprzyja redukowaniu rozstępów. Jeśli przeszkadzają ci rozstępy na brzuchu i w okolicach tzw. boczków, wykonuj skrętoskłony albo skręty tułowia w bok. Wyciągnij przed siebie ramiona i obracaj tułów raz w jedną, a raz w drugą stronę – to ćwiczenie możesz wykonywać z pogłębieniami.

Rozstępy na pośladkach i udach pomoże zmniejszyć jogging albo marsz na stepperze. Jeśli w domu masz specjalny sprzęt gimnastyczny, który stanowi połączenie steppera i masażera umieszczanego na pośladkach i udach, to jest to klucz do zredukowania rozstępów. Delikatne masowanie ciała pasem masującym plus chód na bieżni stanowią doskonały sposób na walkę z rozstępami. Rozstępy wcale nie muszą być twoją bolączką – wystarczy, że zmienisz swój styl życia na bardziej aktywny.

Jeśli zmagasz się z rozstępami i cellulitem zwalczaj je od wewnątrz zachowując przy tym harmonię ciała. Harmonia ciała to zachowanie równowagi w naszym ciele poprzez osiągnięcie dobrego samopoczucia i pięknej sylwetki dzięki zdrowemu trybowi życia. Wprowadź do swojego codziennego trybu zasady pielęgnowania ciała, które pozwolą ci osiągnąć wymarzony efekt. Pierwszym i najważniejszym krokiem w skutecznej walce z defektami skóry jest poznanie przyczyny ich powstawania. Przydatne informacje znajdziesz w książce pani Marii Noszczyk „Medycyna piękności”. Ten poradnik zawiera wszystko, co musisz wiedzieć na temat swojego ciała, aby właściwie o nie dbać i cieszyć się urodą.

Czym są rozstępy?

Rozstępy są uszkodzeniami, spowodowanymi rozsunięciem się włókien pod­porowych skóry. Podobne uszkodzenia obserwuje się na delikatnej tkaninie, która rozciągana zbyt mocno zaczęła się naciągać i rozsuwać w szwach, jakby miała popękać. Rozstępy powstają na skutek szybkiego rozciągania się skóry związanego ze wzrostem i tyciem. Najczęściej pojawiają się u młodzieży w czasie dojrzewania oraz u kobiet w ciąży. Mogą być również spowodowane zbyt obciążającymi ćwiczeniami fizycznymi (np. na siłowni).

Częściej ten defekt dotyczy kobiet, zwłaszcza o jasnej karnacji, ponieważ ich skóra jest cieńsza i w związku z tym ma rzadziej utkane włókna podporowe niż u mężczyzn. Również ludzie młodzi są na nie bardziej narażeni niż osoby starsze. Aby uchronić się przed powstawaniem rozstępów można profilaktycznie zastosować:

– kosmetyki przeciwko rozstępom, które stymulują powstawanie kolagenu i wzmacniają skórę;

– masaże klasyczne (ręczne) oraz masaże wodne, zwłaszcza z naprzemiennymi prądami zimnej i ciepłej wody;

– ruch, który wzmacnia skórę i powoduje lepsze ukrwienie tkanek.

Powstające rozstępy są na ogół najpierw czerwone, co wynika z podraż­nienia „pękającej” skóry. W tym czasie najłatwiej poddają się leczeniu. Gdy stan zapalny ustępuje rozstępy bledną lub niekiedy przebarwiają się na ciemnobrązowo. Wtedy wszelkie kosmetyki przestają działać.

Jak zaradzić rozstępom?

Gdy rozstępy są jeszcze czerwone, czyli w początkowej fazie powstawania, lekarz może zapisać lek farmakologiczny do wcierania w skórę. Zawiera on najczęściej kwas witaminy A, który jest też popularnym składnikiem maści przeciw trądzikowi. Powoduje on podrażnienie i lepsze dokrwienie skóry, która w ten sposób dostaje impuls do regeneracji. Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasu witaminy A stymulują wytwarzanie kolagenu, dzięki któremu skóra odzyskuje swoją gęstość. Jednak na dalszym etapie powstawania rozstępów, gdy skóra staje się biała, kosmetyki nie są już w stanie zlikwidować powstałych uszkodzeń.

Dermatologia estetyczna w walce z rozstępami

Złuszczanie i mikrodermabrazja – Najczęstszą metodą leczenia rozstępów są peelingi. Stosuje się różne mieszanki środków chemicznych, z kwasem salicylowym, glikolowym, retinowym, a także trichlorooctowym. Mikrodermabrazja natomiast to złuszczanie mechaniczne, czyli podobnie jak powierzchowne peelingi np. kwasami owocowymi. Metody te najlepiej działają przy wielokrotnie powtarzanych zabiegach, u młodych ludzi.

Mezoterapia – Stosuje się ją czasem jako samodzielną metodę, lecz na ogół łączy się z innymi technikami, np. peelingami i naświetlaniami. Technikę tę stosuje się zwykle na dość świeże rozstępy u kobiet z wiotką, delikatną skórą, np. po porodzie lub po restrykcyjnej diecie. Działanie mezoterapii opiera się na dostarczaniu skórze czynników stymulujących regenerację. Dużo lepiej sprawdza się mezoterapia klasyczna, czyli igłowa, gdyż kłucie jest dodatkowym bodźcem drażniącym i prowokującym odbudowę skóry.

Nakłuwanie skóry – W trakcie zabiegu na całym obszarze zajętym rozstępami wykonuje się dziesiątki mikronakłuć bardzo cienkimi igłami. Zwykle nakłucia nie są widoczne lub pojawiają się tylko maleńkie ślady krwi. Skóra poddana mikrourazom musi się ponownie zagoić, co wiąże się z syntezą kolagenu i poprawą napięcia skóry. Jednocześnie wygładza się także powierzchnia i wyrównuje koloryt naskórka. Po zabiegu w skórę wciera się różne środki terapeutyczne z retinolem, witaminą C itp. Na koniec można zastosować naświetlanie wysokoenergetyczną lampą LED, co ułatwia gojenie i usprawnia regenerację.

Metody laserowe i fizykoterapeutyczne – Bardzo dobre efekty dają też metody frakcyjne, przede wszystkim z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, lub metody regenerujące skórę z wykorzystaniem fali radiowej, emitowanej śródskórnie, po wbiciu się igiełek w głąb skóry. Na skórę działają bardzo silne bodźce, ale gojenie jest bardzo szybkie, ponieważ uszkodzone są tylko małe fragmenty skóry. Metody te, mimo że wydają się dość inwazyjne, jednak są bezpieczne i bardzo efektywne.

Miejscowe odkładanie się tłuszczu

Najczęściej występującymi problemami z sylwetką i budową ciała są nierównomierne odkładanie się tłuszczu i cellulit. Dotyczą one nawet osób szczupłych. Czemu tkanka tłuszczowa gromadzi się tam, gdzie nie chcemy? Jest to efekt „genetycznie zaplanowany”, czyli związany z płcią i wrodzonymi predyspozycjami. W czasie dojrzewania wzrasta liczba komórek tłuszczowych w ciele człowieka. Tam, gdzie jest ich najwięcej hormony powodują gromadzenie się tłuszczu i zmianę sylwetki: inną u kobiety i inną u mężczyzny. Proces ten odbywa się za sprawą różnych reakcji metabolicznych, które powodują liposyntezę (magazynowanie tłuszczów) i lipolizę (ich rozpad). Tłuszcz jest magazynowany po to, by w czasie większego wysiłku, mógł przetworzyć go na energię, czyli go spalić. Jednak, gdy w danym obszarze ciała przeważają komórki odpowiedzialne za magazynowanie tłuszczów, nawet po zastosowaniu diety spalanie się w nich nie uruchomi.

Skórka pomarańczowa, czyli cellulit

Z cellulitem zmaga się wiele kobiet, powstaje on niezależnie od masy ciała. Wynika to z mechanizmów broniących przed spalaniem zmagazynowanego tłuszczu oraz problemu z nadmiernym włóknieniem (twardnieniem) tkanki łącznej. W normalnych warunkach pod skórą znajdują się włókniste powięzi otaczające mięśnie i tkankę tłuszczową. Pod wpływem hormonów żeńskich w okolicach zajętych cellulitem ta tkanka twardnieje, wyglądem przypominając blizny. Powstawaniu cellulitu sprzyja siedzący tryb życia. Minimalna dawka ruchu dziennie i ćwiczenia fizyczne oddziałują nie tylko na utrzymanie wagi w normie, ale także na stan skóry. Pod wpływem ćwiczeń staje się ona gęstsza i mocniejsza, a tkanki są lepiej ukrwione.

Defekty skórne – czemu powstają?

Przyczyną zlokalizowanego w miejscach niepożądanych i uparcie się utrzymu­jącego tłuszczyku i cellulitu jest często brak ruchu. U osób odchudzających się i jednocześnie mało aktywnych fizycznie metabolizm zwalnia i po prostu zadowala się mniejszą ilością energii. Metabolizm i spalanie tłuszczów można w takiej sytuacji uruchomić poprzez zmobilizowanie się do ćwiczeń. Wtedy organizm będzie zmuszony sięgnąć po zapasy energii zmagazynowane w odłożonym tłuszczyku. Zwróćmy również uwagę na regularność posiłków. Nieregularne jedzenie sprzyja odkładaniu tłuszczu i spowolnionemu metabolizmowi w ciągu dnia.

Nie zawsze jednak nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w organizmie spowodowane jest nieprawidłową dietą lub brakiem ruchu. Często przyczyną tycia są zaburzenia hormonalne związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy. Ten gruczoł dokrewny odpowiada za podział krążącej po organizmie energii. Niedoczynność tarczycy powoduje spowolnienie metabolizmu w całym organizmie i utrudnia korzystanie ze zgromadzonych zapasów energii.

Bardzo ważne jest więc poznanie przyczyn tycia i nierównomiernego odkładania się tkanki tłuszczowej. Dzięki temu łatwiej nam będzie zwalczyć towarzyszące im dolegliwości oraz nieestetycznie wyglądające rozstępy czy cellulit. Więcej porad znajdziecie w książce „Medycyna piękności”:

Zobacz więcej: http://stylzycia.familie.pl/artykul/Jak-skutecznie-zwalczyc-rozstepy-i-cellulit,10193,1.html#ixzz43ExPUD3H