Mój Doktor jest w szoku

Dzisiaj pracowałam z Doktorem Grzesiem K., który mnie operował. Nie widzieliśmy sie jakis czas (chyba ze 2-3 miechy) było miło zobaczyć Jego minę, kiedy mnie ujrzał. Jestem dumna z tego , że go nie zawiodłam. Że pilnuje Jego „Świętych przykazań” grubasa po operacji. Nie chciałabym juz nigdy w zyciu zawieźć nikogo z moich bliskich, w tym tez Doktora , nie wybaczyłabym sobie gdybym zaprzepaściła to wszystko na co pracował razem z Doktor Dominiką Żądło , oraz cały zespół ludzi, pomagającyh przy operacji. Chyba bym sie zapadła opd ziemie.

A czy istnieje duże ryzyko rozciągnięcia zołądka ??

Rozmawiałam o tym z doktorem….niby tak….ale gdy tak boli jak sie zje za duzo , to co wtedy ??? przeciez nikt z nas by nie jadł jak boli juz bardzo żołądek. Mnie zaczyna boleć troszke i juz przestaje jesć, gdy czuje że pełny zołądek.

Spotkałam sie z jedna taka osoba, która naciągneła żołądek i juz było po „jabłkach” , trzeba było robic drugi zabieg czyli ominięcie zołądkowo-jelitowe…… chyba bym umarła ze strachu

 

NIGDY W ZYCIU NIE CHCĘ PRZYTYĆ……….!!!!!!!!!!!!!!

Resekcja Rękawowa Żołądka

Resekcja Rękawowa Żołądka to stosunkowo nowa procedura. Zabieg ten jest często stosowany jako pierwsza cześć dwuetapowej procedury chirurgicznego leczenia otyłości w szczególności u pacjentów dotkniętych otyłością monstrualną (tzw. super otyłość) (BMI > 50). W przypadku tej restrykcyjnej procedury usuwa się lewą stronę żołądka za pomocą staplerów. W rezultacie tego zabiegu zostaje utworzony nowy żołądek w kształcie rękawu o wielkości około Ľ swojego pierwotnego rozmiaru. Ujście u podstawy żołądka, które reguluje opróżnianie treści żołądkowej do jelita cienkiego pozostaje nienaruszone, dzięki czemu zostaje zachowana normalna funkcja żołądka. Mniejszy żołądek oznacza, iż pacjent spożywając mniej, osiąga szybciej sytość, czego efektem jest redukcja masy ciała. Pacjenci poddający się dwuetapowej procedurze chirurgicznego leczenia otyłości zazwyczaj zostają poddani drugiemu zabiegowi operacyjnemu, w trakcie którego stosowana jest procedura Wyłączenia Żółciowo Trzustkowego (BPD). Zazwyczaj drugi etap leczenia następuje około 12-18 miesięcy po pierwszej operacji w zależności od utraty wagi.

Zalety

  • małe ryzyko niedożywienia,
  • składniki odżywcze oraz witaminy są w pełni absorbowane przez organizm,
  • w przypadku dwuetapowej procedury leczenia, występuje niższe ryzyko powikłań chirurgicznych u pacjentów z otyłością monstrualną.

Wady

  • zabieg wymaga nacinania i zszywania żołądka, w związku z czym mogą wystąpić przecieki na linii szycia,
  • przeważnie zabieg stosowany jako tymczasowa procedura – dla najbardziej satysfakcjonujących rezultatów może być konieczna druga operacja, która niesie ze sobą dodatkowe ryzyko i komplikacje,
  • nieodwracalna,
  • uważana przez wielu chirurgów za metodę wymagającą dalszych badań.

W przypadku konwersji do BPD absorpcja niezbędnych składników odżywczych będzie znacząco obniżona.